Újvárostéri Óvoda

az Újváros
Téri Óvoda honlapján

Küldetés nyilatkozat:

Hitvallásunk,hogy minden gyermek egyedi,egyszeri és megismételhetetlen.

Kötelességünk sok -sok-szeretettel,pozitív megerősítéssel családias,derűs légkörben segíteni személyiségük teljes kibontakoztatását.Figyelembe vesszük eltérő biológiai érésüket,egyéni képességeiket,tiszteletben tartva személyes jogaikat.Fejlesztő játékokkal,eszközökkel segítjük tehetségük kibontakoztatását.

Megfelelő szakemberek segítségével biztosítjuk a részképesség zavarokkal küszködő és a szociálisan hátrányos helyzetben lévők felzárkóztatását.

Óvodánk minőségpolitikájának alapja.

Ózd Város Önkormányzatának minőségpolitikája,figyelembe véve a helyi közoktatási intézmény sajátosságait és a jogszabályi előírásokat.Ezért az intézményvezetés elkötelezetten és felelősen törekszik a humán erőforrások fejlesztésére,a biztonságos óvodai környezet és működés kialakítására és a nevelési folyamat fejlesztésére.

Minőségirányítási alapértékeink,stratégiai irányok

• partnerközpontúság
  • esélyegyenlőség
  • eredményesség
  • hatékonyság
  • gyermekközpontúság
  • törvényesség
  • átláthatóság,kiszámíthatóság

Arra törekszünk,hogy nevelőtestületünk egységes,közösen kialakított értékrend szellemében végezze pedagógiai munkáját,amely hosszútávon biztosítéka lehet annak,hogy intézményünk tevékenysége,mint közszolgáltatás megfeleljen a partneri elvárásoknak.

Asztali nézet